PROPOZICE A PODMÍNKY ÚČASTI V SOUTĚŽI O NEJLEPŠÍ GULÁŠ:

Datum konání: 31. 8. 2019 od 7.00 hodin
Místo konání: Sokolnice – házenkářské hřiště
Časový plán: 07:00 – 08:00 nájezd soutěžních týmů (podle příjezdu bude přiděleno místo),  vážení masa – minimálně 10 kg (Ne sója, buřt!!). Možnost navezení kotle i v pátek 30. 8. 2019 odpoledne.
8:00 zahájení vaření gulášů, otevřený vstup pro návštěvníky.

Každý návštěvník obdrží u vstupu lžičku, talíř a 3 žetony.
13:00 ukončení vaření a zároveň zahájení degustace gulášů.
16:00 ukončení hodnocení gulášů laickou veřejností.
16:30 vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší kotlíkový guláš, předání cen.

Soutěžní podmínky a úkol pro soutěžící týmy:
uvařit guláš v kotlíku na přírodním ohni minimálně z 10Kg masa (pozor, bude se převažovat před soutěží!) Soutěžící si sám zajistí všechny suroviny, zabíjačkovou kotlinu, stůl, slunečník, pracovní pomůcky a vše co k vaření samotnému potřebuje soutěžní týmy si zajistí dostatečné množství pečiva ke svým vydávaným vzorkům guláše. Zahájení soutěže v 8.00 hodin. Doba přípravy guláše je cca 5 hodin (od 8,00 – 13,00 hodin). Předem může být nakrájené a naložené maso, očištěná a omytá i nakrájená zelenina. Ochutnávkové porce uvařených soutěžních gulášů se budou návštěvníkům Gulášfestu dávat zdarma včetně pečiva.

Soutěžní tým tvoří maximálně 3 členové ( ti neplatí vstupné a ostatní jsou již návštěvníky Saň Day Gulášfestu) – soutěžící je povinen přidělené místo udržovat v čistotě a po ukončení soutěže a před opuštěním prostoru jej uvést do původního stavu a předat pořadateli. Hodnotí se chuť a návštěvníci Gulášfestu hodnotí pouze podle svého vlastního uvážení a to každý jeden maximálně třemi žetony. Vítěz se určí podle počtu žetonů

Pořadatel zajistí: tekoucí pitnou vodou, dostatek dřeva na topení v kotli, prostor, kde bude soutěžící vařit, misky a lžíce pro návštěvníky Gulášfestu do kterých budou dostávat vzorky gulášů, 3 žetony na osobu.  Slavnostní vyhodnocení a odměnění třech nejlepších (podle návštěvníků Gulášfestu) , doprovodný program,  skákací hrad pro děti, vodní šlapadla, hudební festival, označení stánků soutěžících a nádobu pro hodnocení návštěvníky Gulášfestu. V případě dodržení všech výše zmíněných soutěžních podmínek a splnění úkolu, obdrží tento tým odměnu ve výši 1300,- Kč (po vyhlášení soutěže, předání cen a předání uklizeného prostoru) Pořadatel si vyhrazuje právo na změny v podmínkách

Cena celodenní vstupenky:
Na místě do 15 hodin 190Kč – tato vstupenka platí od 8 hodin až do konce Saň Day Festu 2019, ale musí byt zakoupena na místě nejpozději do 15 hodin.  V ceně vstupenky je i ochutnávka soutěžních gulášů. Vstupenky se nedají koupit hromadně.

Na místě od 15 hodin 400Kč

V předprodeji 290Kč

Děti zdarma!


Vydávané vzorky guláše s pečivem pro návštěvníky Gulášfestu jsou zdarma.
Kontakt: Drda Josef – mobil: 602 710 719