PROPOZICE A PODMÍNKY ÚČASTI V SOUTĚŽI O NEJLEPŠÍ GULÁŠ:

Datum konání: 31. 8. 2024 od 7.00 hodin
Místo konání: Sokolnice – házenkářské hřiště
Časový plán: 7:00 – 8:00 nájezd soutěžních týmů (podle příjezdu bude přiděleno místo),  vážení masa – minimálně 10 kg (Ne sója, buřt!!). Možnost navezení kotle i v pátek 31. 8. 2024 odpoledne.
8:00 zahájení vaření gulášů, otevřený vstup pro návštěvníky.

Každý návštěvník obdrží u vstupu lžičku, talíř a 3 žetony.
11:00 ukončení vaření a zároveň zahájení degustace gulášů.
ukončení hodnocení gulášů laickou veřejností. Po vyhodnocení se zbytek gulášů vydá pořadateli.
vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší kotlíkový guláš, předání cen.

Soutěžní podmínky a úkol pro soutěžící týmy:
uvařit guláš v kotlíku na přírodním ohni minimálně z 10Kg masa (pozor, bude se převažovat před soutěží!) Soutěžící si sám zajistí všechny suroviny, zabíjačkovou kotlinu, stůl, slunečník, pracovní pomůcky a vše co k vaření samotnému potřebuje soutěžní týmy si zajistí dostatečné množství pečiva ke svým vydávaným vzorkům guláše. Zahájení soutěže ve 07.00 hodin. Doba přípravy guláše je cca 4 hodiny (od 07,00 – 11,00 hodin). Předem může být nakrájené a naložené maso, očištěná a omytá i nakrájená zelenina. Ochutnávkové porce uvařených soutěžních gulášů se budou návštěvníkům Gulášfestu dávat zdarma včetně pečiva.

Soutěžní tým tvoří maximálně 3 členové ( ti neplatí vstupné a ostatní jsou již návštěvníky Saň Day Gulášfestu) – soutěžící je povinen přidělené místo udržovat v čistotě a po ukončení soutěže a před opuštěním prostoru jej uvést do původního stavu a předat pořadateli. Hodnotí se chuť a návštěvníci Gulášfestu hodnotí pouze podle svého vlastního uvážení a to každý jeden maximálně třemi žetony. Vítěz se určí podle počtu žetonů

Pořadatel zajistí: tekoucí pitnou vodou, dostatek dřeva na topení v kotli, prostor, kde bude soutěžící vařit, misky a lžíce pro návštěvníky Gulášfestu do kterých budou dostávat vzorky gulášů, 3 žetony na osobu.  Slavnostní vyhodnocení a odměnění třech nejlepších (podle návštěvníků Gulášfestu) , doprovodný program,  skákací hrad pro děti, vodní šlapadla, hudební festival, označení stánků soutěžících a nádobu pro hodnocení návštěvníky Gulášfestu. V případě dodržení všech výše zmíněných soutěžních podmínek a splnění úkolu, obdrží tento tým odměnu ve výši 2000,- Kč (po vyhlášení soutěže, předání cen a předání uklizeného prostoru) Pořadatel si vyhrazuje právo na změny v podmínkách.

V ceně vstupenky je i ochutnávka soutěžních gulášů. Po vyhodnocení gulášů, bude ochutnávka za poplatek.

Vstupné na celý den včetně ochutnávky gulášů: 350 Kč.
Důchodci 150Kč

Kvalitní talířek, lžička a ubrousek: 20Kč.

Děti zdarma!Kontakt: Drda Josef – mobil: 602 710 719